Petra Kovařčíková

Psychoterapie


Někdy je čas zpomalit a pozornost, kterou věnujeme vnějšímu světu stočit dovnitř. Někdy se nalezneme v našem životě v místě, kde nám není dobře a víme, že potřebujeme něco změnit. Někdy se volání po změně ozývá tak silně - buď na tělesné, nebo psychické úrovni, že ho nelze dál ignorovat. Vydat se na takovou cestu sebepoznání chce odvahu. Když, ale víte, že jste připraveni můžete touto cestou získat bohatství a sílu, o kterém se Vám ani nesnilo.

Terapie


Vážím si být průvodcem lidem na jejich cestě sebepoznání a spoluobjevitelkou toho, co je v nás již připraveno, aby bylo znovu objeveno. Jako porodní asistentka vidím symbolickou paralelu mezi procesem vnitřní změny a porodem. Když dozraje ten správný čas, je potřeba se vydat na cestu. Někdy změna bolí a cítíme velký tlak. Někdy můžeme mít pocit, že jsem úplně na hraně.  Někdy nás na novou cestu vymrští silou vnější okolnosti a my se potřebujeme zorientovat a najít znovu pevnou půdu pod nohama. Někdy se v průběhu života dostaneme do fáze, kdy nic nedává smysl a uvnitř nás je chaos, obavy, smutek a vztek. Terapie nám může pomoci se zorientovat a porozumět svým pocitům a zprávám, které nám přinášejí. 

Mylným chápáním a očekáváním od role terapeuta je, že nám dá odpovědi na naše otázky. Z mého pohledu  je role terapeuta kráčet vedle klienta a společně s ním hledat indicie k nalezení rovnováhy, porozumění  a spokojenosti.

Ve své práci ráda využívám techniku Sandtray což je práce v pískovišti. Jedná se o projektivní techniku práce s figurkami a přírodninami v speciálně upraveném pískovišti.  Formou hry se tak můžeme spojit lépe s našimi pocity, experimentovat a zkoušet si různé scénáře. Skrze tuto práci se můžeme snáze propojit s tím, k čemu pouhým myšlením nemáme snadný přístup.

V čem Vás může proces terapie obohatit?

Může Vám přinést porozumění tomu, co prožíváte. Může vytvořit prostor, kde se můžete zastavit a zorientovat. Může Vám přinést pocit podpory.  Může Vám pomoci uvědomit si vlastní sílu. Může Vám pomoci najít, co potřebujeme v našem životě přenastavit. Může nám pomoci prožít a uvolnit emoce, které dlouhodobě potlačujeme a uvolnit energii s tím pojenou.

Pro koho může být terapie přínosem:

Pro lidi, kteří procházejí náročným obdobím a potřebují podporu

Pro lidi, kteří si chtějí více porozumět 

Pro lidi, kteří hledají větší pocit spokojenost a vnitřní stability

Pro lidi, kteří touží po změně, ale neví přesně, jakým směrem se vydat

Pro lidi, kterým je v životě, tak jak ho mají nastavený „těsno“

Pro lidi, kteří na sebe mají vysoké nároky  a mají tendence k perfekcionismu

Pro lidi, kteří se chtějí vymanit z toho, co jim v životě neslouží

Pro lidi, kteří touží objevit vnitřní rovnováhu

 

kontakt
602 884 688

Hodinová sazba
1 200 Kč / hod.

Náš tým


Martin Šťastný Zakladatel a hlavní terapeut

Martin Šťastný

Zakladatel a hlavní terapeut

více informací
Jan Kottas Manuální a Kraniosakrální terapie

Jan Kottas

Manuální a Kraniosakrální terapie

více informací
Honza Maštera Pohybová terapie a fyziotrénink

Honza Maštera

Pohybová terapie a fyziotrénink

více informací
Petra Kovařčíková Psychoterapie

Petra Kovařčíková

Psychoterapie

více informací

Zůstaňme v kontaktu


V případě vašeho zájmu o objednání nás můžete kontaktovat nebo vyplnit objednávkový formulář.

+420 605 003 840
Martin Šťastný
+420 776 760 220
Jan Kottas
+420 732 838 332
Honza Maštera
+420 602 884 688
Petra Kovařčíková