Petra Kovařčíková

Psychoterapie


"Někdy potřebujeme vedle sebe průvodce, který nám připomene, že " to zvládneme." Někdy je čas zpomalit a pozornost, kterou věnujeme vnějšímu světu stočit dovnitř. Někdy se nalezneme v našem životě v místě, kde nám není dobře a víme, že potřebujeme něco změnit. Někdy se volání po změně ozývá tak silně - buď na tělesné, nebo psychické úrovni, že ho nelze dál ignorovat. Vydat se na takovou cestu sebepoznání chce odvahu. Když, ale víte, že jste připraveni můžete touto cestou získat mnoho.

Terapie


V rychle se proměňujícím světě je jasné, že opravdový opěrný bod, je potřeba nalézt uvnitř nás samotných. Ze svých zkušeností vím, že rychlá řešení v dlouhodobém horizontu nefungují. Naučila jsem se, že pozvolný proces sebeobjevování v bezpečném prostředí může přinést velké změny směrem ke spokojenějšímu životu.

Mým cílem je pomáhat lidem utvářet a kultivovat nejdůležitější vztah v jejich životě- vztah sám k sobě. Zde leží vodítka k hledání vlastní cesty a navigaci v neustále se měnícím světě.

"Způsob, jakým se vztahujeme ke sobě se promítá do toho, jak se vztahujeme ke světu a ostatním."

Vážím si být průvodcem lidem na jejich cestě sebepoznání. Jako porodní asistentka vidím symbolickou paralelu mezi procesem vnitřní změny a porodem. Když dozraje ten správný čas, je potřeba se vydat na cestu. Někdy změna bolí a cítíme velký tlak. Někdy můžeme mít pocit, že jsem úplně na hraně.  Někdy nás na novou cestu vymrští silou vnější okolnosti a my se potřebujeme zorientovat a najít znovu pevnou půdu pod nohama. Někdy se v průběhu života dostaneme do fáze, kdy nic nedává smysl a uvnitř nás je chaos, obavy, smutek a vztek. Terapie nám může pomoci se zorientovat a porozumět svým pocitům a zprávám, které nám přinášejí. 

Mylným chápáním a očekáváním od role terapeuta je, že nám dá odpovědi na naše otázky. Z mého pohledu je role terapeuta kráčet vedle klienta a společně s ním hledat indicie k nalezení rovnováhy, porozumění  a spokojenosti.

Ve své práci ráda využívám techniku Sandtray, což je práce v pískovišti. Jedná se o projektivní techniku práce s figurkami a přírodninami v speciálně upraveném pískovišti.  Formou hry se tak můžeme spojit lépe s Vašimi pocity, experimentovat a zkoušet si různé scénáře. Skrze tuto práci se můžeme lépe uvidět to, k čemu pouhým myšlením nemáme snadný přístup.

V čem Vás může proces terapie obohatit?

Může Vám přinést porozumění tomu, co prožíváte. Může vytvořit prostor, kde se můžete zastavit a zorientovat. Může Vám přinést pocit podpory.  Může Vám pomoci uvědomit si vlastní sílu. Může Vám pomoci najít, co potřebujete ve Vašem životě přenastavit. Může Vám pomoci prožít a uvolnit emoce, které dlouhodobě potlačujeme a uvolnit energii s tím spojenou.

Pro koho může být terapie přínosem:

Pro lidi, kteří procházejí náročným obdobím a potřebují podporu

Pro lidi, kteří si chtějí více porozumět 

Pro lidi, kteří hledají větší pocit spokojenost a vnitřní stability

Pro lidi, kteří touží po změně, ale neví přesně, jakým směrem se vydat

Pro lidi, kterým je v životě, tak jak ho mají nastavený „těsno“

Pro lidi, kteří na sebe mají vysoké nároky a mají tendence k perfekcionismu

Pro lidi, kteří se chtějí vymanit z toho, co jim v životě neslouží

 

kontakt
602 884 688

Hodinová sazba
1 500 Kč / hod.

Náš tým


Martin Šťastný Zakladatel a pohybový terapeut

Martin Šťastný

Zakladatel a pohybový terapeut

více informací
Jan Kottas Manuální a Kraniosakrální terapie

Jan Kottas

Manuální a Kraniosakrální terapie

více informací
Honza Maštera Pohybová terapie a fyziotrénink

Honza Maštera

Pohybová terapie a fyziotrénink

více informací
Petra Kovařčíková Psychoterapie

Petra Kovařčíková

Psychoterapie

více informací

Zůstaňme v kontaktu


V případě vašeho zájmu o objednání nás můžete kontaktovat nebo vyplnit objednávkový formulář.

+420 605 003 840
Martin Šťastný
+420 776 760 220
Jan Kottas
+420 732 838 332
Honza Maštera
+420 602 884 688
Petra Kovařčíková